Z życia szkoły

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KATASTROFA W ALPACH

 

Dyrekcja, pracownicy i młodzież Zespołu Szkół im. Jana Kasprowicz w Izbicy Kujawskiej wyraża żal z powodu tragicznej śmierci nauczycieli i uczniów szkoły Haltern am See i łączy sie w bólu z ich rodzinami.

 

 

 

 

 

„SAMOTNA WŚRÓD WIELU”

 

Coraz częściej słyszymy o uzależnieniach od narkotyków wśród młodzieży. Nie zawsze jednak staramy się odnaleźć przyczyny takich zachowań młodych ludzi.

W dniu 10 lutego 2015 r. uczniowie należący do koła teatralnego zaprezentowali, najpierw swoim szkolnym koleżankom i kolegom, a następnie rodzicom, spektakl profilaktyczny „Samotna wśród wielu”. Bohaterka - nastoletnia dziewczyna  Zuza, znalazłszy się w trudnej sytuacji rodzinnej, usilnie poszukuje akceptacji i zrozumienia. Wpada w złe towarzystwo, koleżanka namawia ją do spróbowania narkotyków, które pomogą jej zapomnieć o problemach. Szybko popada w nałóg, ale jeszcze szybciej przekonuje się, że wszyscy ją opuszczają, ulega wypadkowi, trafia do szpitala... Ta historia kończy się szczęśliwie i pokazuje, jak ważne jest wsparcie innych ludzi, zwłaszcza najbliższych. W rolę tytułowej bohaterki wcieliła się Paulina Jabłońska. Mamę zagrała Ola Kaczmarek, Sylwię – Wiktoria Simińska, lekarza Marcin Malczyński. Ponadto wystąpili także: Kasia Giżyńska, Weronika Winiecka, Weronika Szczecińska, Patryk Konopski i Kacper Kusz.

 

 

<<galeria>>

 

M. Sieradzka

 

 

STUDNIÓWKA 2015

 

 Zgodnie z tradycją, na sto dni przed maturą, młodzież naszego liceum bawiła się na „Balu Studniówkowym”, który odbył się 7 lutego 2015 roku w restauracji „Berjo” w Babiaku. Wzięli w nim udział uczniowie z klas IIIa i IIIb, zaproszeni goście, dyrekcja, nauczyciele, wychowawcy, a także organizatorzy, czyli rodzice.

Przedstawiciele klas trzecich – Maria Swat i Michał Wróbel powitali o godzinie 19.00 zaproszonych gości i poprosili Pana wicedyrektora Janusza Nadolnego o oficjalne otwarcie balu. Głos zabrał także przedstawiciel Starostwa, przewodniczący ds. edukacji Pan Karol Matusiak. Po życzeniach, podziękowaniach, nastąpił najważniejszy moment – polonez w wykonaniu maturzystów. W dalszej części uczniowie włączyli do zabawy zaproszonych gości i w miłej atmosferze bawiono się do rana.  

 

 

<<galeria>>

 

M. Sadowska

 

 

KING ON THE STAGE”

 

W dniu 14 stycznia 2015r. w Zespole Szkół Mechanicznych w Radziejowie odbył się IV Regionalny Przegląd Piosenki Szkół Ponadgimnazjalnych „King On the Stage”.

Naszą szkołę reprezentowała Sylwia Kuropatwińska.

Do konkursowych zmagań stanęły 4 zespoły i 24 wykonawców indywidualnych.

 

 

<<galeria>>

 

 

WIGILIA 2014

 

W świątecznej atmosferze 19 grudnia w naszej szkole odbyło się tradycyjne spotkanie wigilijne. W udekorowanej świątecznie sali wraz z zaproszonymi gośćmi spędziliśmy ten dzień w wyjątkowej, świątecznej atmosferze. Obejrzeliśmy jasełka bożonarodzeniowe przygotowane pod kierunkiem p. E.Kurlapskiej.

Po części artystycznej dyrekcja, zaproszeni goście – Seniorzy społeczności izbickiej, nauczyciele oraz uczniowie podzielili się opłatkiem, życząc sobie wzajemnie wszystkiego, co najlepsze oraz zasiedli przy świątecznie zastawionych stołach, częstując się tradycyjnymi wigilijnymi potrawami.
Gwarne, pełne ciepłych słów rozmowy oraz dźwięki kolęd niosły się po szkolnych korytarzach. Ten ostatni dzień przed przerwą świąteczną wypełniły chwile pełne magii, uroku i radości.

 

 

 

<<galeria>>

E. Kurlapska

 

 

 

JASEŁKA W PRZEDSZKOLU

 

Dzień wcześniej, tj.18 grudnia, odwiedziliśmy i przedstawiliśmy Jasełka bożonarodzeniowe uczniom przedszkola i Szkoły Podstawowej w Izbicy Kujawskiej. Spotkanie miało charakter niezwykle ciepły i rodzinny.

 

 

<<galeria>>

 

 

 

V POWIATOWY KONKURS „ŻYCIE I TWÓRCZOŚĆ
JANA KASPROWICZA

 

 11 grudnia tego roku, już po raz piąty, odbył się w naszej szkole Powiatowy Konkurs „Życie i twórczość Jana Kasprowicza”. Tego dnia, oprócz uczniów szkół ponadgimnazjalnych, gościliśmy także uczniów szkół gimnazjalnych. W zmaganiach konkursowych wzięli udział: Publiczne Gimnazjum w Brdowie, Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Jadwigi w Kowalu oraz Zespół Szkół im. J. Kasprowicza w Izbicy Kujawskiej. Zmagania uczestników oceniało jury w składzie: Pan Rafał Wojasiński – pisarz i absolwent naszej szkoły, dr Maciej Krzemiński z PWSZ we Włocławku oraz Pani Łucja Parecka – była nauczycielka j. polskiego.

Konkurs składał się z trzech części. Pierwszą stanowił test sprawdzający wiedzę o życiu i twórczości naszego patrona. Drugą była interpretacja plastyczna wylosowanego przez uczestników utworu Jana Kasprowicza. W części trzeciej uczestnicy zaprezentowali przygotowane przez siebie recytacje wybranych utworów poety. Suma punktów, uzyskanych przez drużynę reprezentującą daną szkołę w części pierwszej i drugiej, decydowała o wygranej. W kategorii szkół gimnazjalnych wygrało Gimnazjum w Brdowie. Wśród szkół ponadgimnazjalnych najlepszą okazała się drużyna gospodarzy.

   Jury, biorąc pod uwagę dobór repertuaru, interpretację, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny, wyłoniło zwycięzców w recytacji utworów Jana Kasprowicza. W kategorii szkół gimnazjalnych I. miejsce zajęła Kinga Wiśniewska z Brdowa. Spośród szkół ponadgimnazjalnych I. miejsce zajęła Angelika Śmiałek z Liceum Ogólnokształcącego im. Królowej Jadwigi w Kowalu. II. miejsce Sylwia Kuropatwińska z Izbicy Kujawskiej, miejsce III. Magdalena Pasternak z Liceum Ogólnokształcącego im. Królowej Jadwigi w Kowalu. Komisja konkursowa przyznała także wyróżnienie dla Michała Wiśniewskiego z Zespołu Szkół w Izbicy Kujawskiej. Nagrodę ufundowaną przez PWSZ we Włocławku otrzymała Sylwia Kuropatwińska.

   Nagrody i dyplomy wręczyli przedstawiciele Starostwa Powiatowego we Włocławku oraz Pani Dyrektor Alicja Sadowska. Podsumowania konkursu dokonał przewodniczący jury – dr Maciej Krzemiński z PWSZ we Włocławku Gratulujemy nie tylko zwycięzcom i ich opiekunom, ale wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie.

Konkurs poprowadzili uczniowie: Dagmara Waga i Szymon Pogorzelski.

 

                                                                                                M. Sieradzka

 

 

<<galeria>>

 

 

 

DZIEŃ  FILOLOGII W PWSZ W KONINIE

 

9 grudnia reprezentacja naszej szkoły brała udział w Dniu Filologii organizowanym przez PWSZ w Koninie. Tego dnia uczelnia gościła uczniów z 14 szkół z Konina i okolic (m.in. Koła, Słupcy, Turku).  Program dnia obejmował ciekawe wykłady związane z krajami anglo- i niemieckojęzycznymi oraz aż 3 konkursy: tłumaczeniowy, recytatorski oraz teatralny. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali się świetnie, osiągając sukcesy we wszystkich z nich, a dokładnie:

·         grupa teatralna z klas II i IIIa w składzie: Weronika Czupryniak, Natalia Jóźwiak,  Alicja Mańkowska, Oliwia Pastucha, Szymon Pogorzelski, Alan Raczkowski, Ada Skurzyńska, Piotr Wiśniewski, Karolina Zielińska – I miejsce w konkursie teatralnym wystawiając przedstawienie „Mały Książę” w języku angielskim. Dodatkowo Piotr Wiśniewski otrzymał indywidualną nagrodę aktorską za rolę króla w przedstawieniu.

·         Konrad Sadowski  - 2 miejsce w konkursie tłumaczenia poezji i prozy niemieckojęzycznej

·         Sylwia Kuropatwińska – wyróżnienie w konkursie recytatorskim poezji i prozy niemieckojęzycznej

 

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

 

 

<<galeria>>

 

M. Przybylska

 

 

STYPENDIUM PREMIERA RADY MINISTRÓW

 

28 listopada 2014r. uczeń naszej szkoły Konrad Sadowski wzięła udział w uroczystości wręczenia Stypendium Prezesa Rady Ministrów, która miała miejsce we Włocławku. Dyplom wręczali Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty p. Anna Łukaszewska oraz Wicewojewoda Kujawsko-Pomorski p. Zbigniew Ostrowski. Konrad jest uczeniem klasy II liceum ogólnokształcącego i w minionym roku szkolnym uzyskał najwyższe wyniki w nauce.

Gratulacje!

 

 

 

 

 

POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI POEZJI
F. BECIŃSKIEGO W LUBRAŃCU

 

Już po raz kolejny w ostatnim czasie możemy cieszyć się sukcesem naszej uczennicy w konkursie recytatorskim. Sylwia Kuropatwińska z klasy drugiej liceum zajęła II miejsce w Powiatowym Konkursie Recytatorskim Poezji F. Becińskiego w Lubrańcu. W tym roku, oprócz utworu F. Becińskiego, uczestnicy mieli zaprezentować utwór poetycki lub fragment prozy poświęcony Kujawom. Sylwia przygotowała wiersz "Czajka" oraz opowiadanie H. Lewickiego "Latowo gwiozdka" pisany gwarą kujawską. Serdecznie gratulujemy!

 

<<galeria>>

M. Sieradzka

 

 

 

 

„DEUTSCH-WAGEN-TOUR”

 

18 listopada 2014r. gościliśmy w naszej szkole „Deutsch-Wagen-Tour”, czyli ogólnopolski program promujący naukę języka niemieckiego. Zadaniem tego projektu jest motywowanie uczniów do nauki języków obcych, inspirowanie nauczycieli i naukę poprzez niekonwencjonalne metody, śmiech i zabawę. Spotkanie rozpoczęliśmy krótką częścią artystyczną przygotowaną przez uczniów naszej szkoły. Piosenkę w języku angielskim zaśpiewały Paulina Łojewska i Alicja Mańkowska, a utwór w języku niemieckim przedstawiła Sylwia Kuropatwińska ( wokal ) oraz Alan Raczkowski ( gitara ). Następnie spotkanie poprowadziła Pani Justyny Wichłowicz, która poprowadziła projekt. Uczniowie klas trzecich i drugiej mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności z języka niemieckiego biorąc udział w ciekawych konkursach i różnego rodzaju zawodach. Wszyscy byli bardzo zaangażowani i chętni do wspólnych zabaw. Na koniec zostali wyłonieni  i nagrodzeni najlepsi w formie upominków takich jak: koszulki, puzzle, śniadaniówki, notesy, pomadki czy ekologiczne torby. Pozostali otrzymali w nagrodę pocieszenia długopisy przyjazne dla środowiska.

Dzięki temu spotkaniu uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w ciekawej formie nauki języka niemieckiego i z niecierpliwością czekają na kolejną wizytę Deutsch-Wagen-Tour w naszej szkole.

                                                                   

Oliwia Pastucha, Dagmara Waga

 

 

<<galeria>>

 

 

 

KONKURS RECYTATORSKI POEZJI i PROZY KUJAWSKIEJ.

 

W Teatrze Miejskim w Inowrocławiu znów popłynęły kujawskie strofy. 15 listopada 2014 roku, tym razem z udziałem naszej uczennicy, odbył się Finał 37. Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Kujawskiej. Sylwia Kuropatwińska, reprezentująca Zespół Szkół im. J. Kasprowicza w Izbicy Kujawskiej, przedstawiła utwory F. Becińskiego - "Czajka" i "List". Poziom konkursu był wyjątkowo wysoki a repertuar bardzo różnorodny. Profesjonalne jury oceniało dobór repertuaru, kulturę słowa, interpretację tekstów poetyckich i fragmentów prozy. Jak podkreśliła przewodnicząca jury, wybór najlepszych nie był łatwy. Tym bardziej jesteśmy dumni z tego, że Sylwia znalazła się w gronie najlepszych, zajmując III miejsce w konkursie. Serdecznie jej gratulujemy i życzymy sukcesów w następnych konkursach recytatorskich.

 

 

<<galeria>>

 

M. Sieradzka

 

 

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

 

 

A jeśli komu droga otwarta do nieba,

Tym, co służą ojczyźnie.”

                                                                              Jan Kochanowski

 

W 96. Rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości odbyła się w Izbicy Kujawskiej uroczystość upamiętniająca to niezwykle istotne dla Polaków wydarzenie historyczne.

Okolicznościowe przemówienie w imieniu władz Gminy i Miasta Izbica Kujawska wygłosił wiceburmistrz Pan Henryk Krzyżanowicz, przedstawiając najważniejsze wydarzenia historyczne towarzyszące odzyskaniu niepodległości przez Polskę w 1918 roku. Następnie uczniowie szkół z terenu izbickiego, przedstawiciele organizacji politycznych, społecznych i różnych środowisk złożyli kwiaty pod pomnikiem na Placu Wolności. Obchody uświetniły swą obecnością poczty sztandarowe, jednostki straży pożarnej, orkiestra dęta oraz grupa młodzieży licealnej w mundurach wojskowych.

Zgromadzeni uczestnicy i mieszkańcy lokalnej społeczności oraz goście udali się na zaproszenie proboszcza parafii pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny księdza profesora Leonarda Fica na uroczystą Mszę Świętą w intencji Ojczyzny. Przed kościołem została odsłonięta tablica upamiętniająca przedstawicieli najwyższych władz poległych w katastrofie smoleńskiej, którzy w 2010 roku nie dotarli na obchody upamiętniające zbrodnię katyńską.

Uczniowie Zespołu Szkół im. Jana Kasprowicza w Izbicy Kujawskiej przypinali zebranym kotyliony symbolicznie odnoszące się do Święta Niepodległości.

Msza Święta w intencji Ojczyzny rozpoczęła się o godzinie 10 i celebrowana była w ramach II Powiatowych Obchodów Święta Niepodległości, które rozpoczęły się już 9 listopada uroczystością kościelną w Lubrańcu. Kilkudniowym wydarzeniom patronował Starosta Włocławski Pan Kazimierz Kaca oraz Przewodniczący rady Powiatu we Włocławku Pan Stanisław Budzyński. Po mszy świętej zaprezentował się zespół Eleni, wykonujący między innymi utwory o tematyce religijnej. Podziękowanie za zaangażowanie oraz uświetnienie koncertem wydarzeń rocznicowych na ręce Eleni złożył Pan Starosta Kazimierz Kaca oraz Dyrektor Zespołu Szkół im. Jana Kasprowicza Pani Alicja Sadowska.

 

 

<<galeria>>

 

W. Wąsik

 

 

 

APEL Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

 

7 listopada 2014 roku odbył się w naszej szkole apel upamiętniający dzień odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach niewoli. Z tej okazji uczniowie Liceum Ogólnokształcącego przygotowali krótki zarys wydarzeń historycznych poprzedzających odzyskanie wolności przez Polskę, uzupełniając go wierszami polskich poetów ubolewających nad niedolą polskiego żołnierza a także nad dramatycznym losem rodaków zamieszkujących ziemie polskie w czasie zaborów. Ponadto uczniowie podkreślili w swoim występie rolę wielkich Polaków  Józef a Wybickiego, Henryka Sienkiewicza, Fryderyka Chopina,    gen. Jana Henryka Dąbrowskiego, dzięki którym „Polska nie zginęła” .

Podczas przedstawienia podkreślone zostało także ogromne znaczenie Marszałka Józefa Piłsudskiego w procesie tworzenia się II Rzeczypospolitej. Uroczystość uświetniło  przepiękne wykonanie pieśni patriotycznych i utworów muzycznych przepełnionych miłością do ojczyzny. Uczniowie oglądający przedstawienie wysłuchali w ciszy i skupieniu wszystkich wiadomości historycznych, wierszy i pieśni przygotowanych przez naszą wspaniałą młodzież szkolną.

 

 

<<galeria>>

 

B. Słabuszewska

 

 

 

 

ZAWODY STRZELECKIE

 

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości  06 listopada uczniowie  naszej Szkoły uczestniczyli w zawodach strzeleckich o puchar dyrektora Zespołu Szkół Mechanicznych w Radziejowie.  Drużyna dziewcząt  w składzie:  Lidia Urbaniak, Agnieszka Wojciechowska i Karolina Nowakowska zajęły  II miejsce z łączną ilością 282 punktów.  W konkurencji  indywidualnej II  miejsce zajął Piotr Wiśniewski. Zawodnikom gratulujemy i trzymamy kciuki za sukcesy na kolejnych  zawodach.

 

 

<<galeria>>

 

P.Szyller

 

 

 

DZIEŃ SENIORA

 

24 października, w godzinach popołudniowych, na sali gimnastycznej naszej szkoły odbył się po raz drugi wieczorek poetycko – muzyczny przygotowany dla seniorów mieszkających w Izbicy Kujawskiej. Licznie przybyli goście wysłuchali wierszy deklamowanych przez młodzież ze Szkolnego Koła Caritas. Ze wzruszeniem nucili wraz ze szkolnym chórem i solistkami piosenki przypominające szanownym seniorom lata młodości.

Uczniowie zaprezentowali także krótką inscenizację, przedstawiającą w humorystyczny sposób problemy życia codziennego osób starszych. Występ zakończyła uczennica prowadząca wieczorek, składając serdeczne życzenia gościom z okazji Międzynarodowego Dnia Seniora.

Udział w spotkaniu wzięły także Panie należące do Koła Gospodyń Wiejskich, które ku zaskoczeniu i ogromnej radości młodzieży również zaprezentowały trzy utwory muzyczne. Następnie jedna z członkiń Koła Gospodyń wyrecytowała wiersz polskiej noblistki Wisławy Szymborskiej pt. „Jak ja się czuję”. Cała uroczystość została uprzyjemniona poczęstunkiem składającym się z filiżanki herbaty, kawy oraz słodyczy.

Po zakończeniu części artystycznej seniorzy zostali zaproszeni przez młodzież do tańca przy akompaniamencie muzyki akordeonowej w wykonaniu absolwenta naszej szkoła Dawida Grabowskiego. Czas spędzony z seniorami naszego miasteczka upłynął w bardzo miłej atmosferze. Najmilszym momentem owego spotkania były uśmiechy i widoczne zadowolenie na twarzach najstarszych  i najbardziej doświadczonych życiowo mieszkańców Izbicy Kujawskiej.

 

 

<<galeria>>

 

B. Słabuszewska

 

 

KONKURS RECYTATORSKI POEZJI I PROZY KUJAWSKIEJ

 

Uczennica klasy drugiej - Sylwia Kuropatwińska zajęła III miejsce w Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy Kujawskiej, który miał miejsce w Radziejowskim Domu Kultury w dniu 16 października 2014 r. Zaprezentowała dwa utwory poetyckie F. Becińskiego - "Czajka" i "List". Z tym samym repertuarem będzie reprezentować naszą szkołę w finale, który odbędzie się w Inowrocławiu już w listopadzie.

Życzymy jej powodzenia!

 

 

<< galeria>>

M. Sieradzka

 

 

 

 

ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLAS MUNDUROWYCH

 

 

„Święta miłości kochanej ojczyzny,

Czują cię tylko umysły poczciwe!

Dla ciebie zjadłe smakują trucizny,

Dla ciebie więzy, pęta niezelżywe

 

 

Odśpiewaniem „Pieśni rycerskiej” zakończyło się ślubowanie uczniów klas mundurowych złożone na sztandar szkoły.

Ślubowanie zostało przeprowadzone 13 października wg. ceremoniału wojskowego z udziałem pocztów sztandarowych Zespołu Szkół Mechanicznych im. Józefa Piłsudskiego w Radziejowie i Gimnazjum im. Gen. Augustyna Słubickiego w Izbicy Kujawskiej.

W wystąpieniu do młodzieży realizującej szkolenie wojskowe, dyrektor szkoły Pani Alicja Sadowska podkreśliła, że uczniowie oprócz zdobywania wiedzy ogólnej przygotowującej  ich do matury oraz nauczania w zakresie ogólnym, w przyszłości swoje losy   wiążą ze służbami mundurowymi. Ten nowy etap  dorosłego życia, ciekawy i opłacalny będzie się wiązał z wyrzeczeniami,  a wiedza zdobyta w Liceum będzie procentowała w przyszłości.

Z kolei ks. prof. Leonard Fic podkreślił jakie znaczenie ma ślubowanie w wypełnianiu obowiązków szkolnych, jakie wyzwanie stawia noszenie umundurowania. Ksiądz  pogratulował młodzieży wyboru szkoły  w oparciu o innowację pedagogiczną, z ofertą kształtującą wartości społeczne, otwartą na edukację służb mundurowych.

My „mundurowcom” życzymy powodzenia w Szkole i właściwego wyboru służb.

 

 

<<galeria>>

 

 

 

 

V  POWIATOWY  KONKURS  CHOPINOWSKI

 „FRYDERYK CHOPIN NA KUJAWACH”

 

 „Rodem warszawianin, sercem Polak, a talentem świata obywatel”

C. K. Norwid

 

Słowa  poety romantycznego tworzącego w tym samym okresie, w którym powstawały wielkie dzieła muzyczne Fryderyka Chopina, niewątpliwie uzmysławiają i ilustrują niezrównany geniusz kompozytora wykraczającego poza granice nie tylko kraju, czy Europy, ale przede wszystkim wykraczające poza czas, w którym przyszło mu żyć i komponować. W celu popularyzacji dorobku tego niezwykłego artysty, którego korzenie rodzinne sięgają również naszych Kujaw ( matka Fryderyka Chopina urodziła się w Długiem i została ochrzczona w kościele parafialnym w Izbicy Kujawskiej ), a także rozbudzenia zainteresowania młodzieży muzyką klasyczną, Zespół Szkół im. Jana Kasprowicza w Izbicy Kujawskiej zorganizował po raz piąty Powiatowy Konkurs Chopinowski „ Fryderyk Chopin na Kujawach”.

Do rywalizacji zgłosiło się 6 uczniów szkół gimnazjalnych oraz 17 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z powiatu włocławskiego oraz powiatu kolskiego.

Konkurs został sfinansowany przez Starostwo Powiatowe we Włocławku. Zespół Szkół gościł przedstawiciela Starostwa w osobie Naczelnika Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Pana Włodzimierza Majewskiego.

Po uroczystym powitaniu przez Panią Dyrektor Alicję Sadowską zebranych uczestników potyczek konkursowych, ich opiekunów oraz zaproszonych gości, młodzież stanęła do walki   o nagrody. Rywalizację przeprowadzono w dwóch kategoriach: szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne.

Profesjonalne jury w składzie: Roman Jędrzejewski, Piotr Twardowski, Robert Kawka przyznało następujące nagrody:

Szkoły gimnazjalne:

I miejsce: Agata Skoczylas – ZS w Brdowie

II miejsce: Kinga Bolewska – ZS w Brdowie

III miejsce: Weronika Sobieraj – Gimnazjum im. gen. A. Słubickiego w Izbicy Kuj.

 

Szkoły ponadgimnazjalne:

I miejsce : Oliwia Pastucha – Zespół Szkół im. J. Kasprowicza w Izbicy Kuj.

II miejsce: Kamila Sztrajber – Zespół Szkół im. F. Becińskiego w Lubrańcu

III miejsce : Wiktoria Sztrajber – Zespół Szkół im F. Becińskiego w Lubrańcu

Uzdolniona muzycznie młodzież z izbickich szkół uświetniła konkurs koncertem muzyki klasycznej. Na pianinie zagrała uczennica Gimnazjum w Izbicy Kujawskiej Weronika Sobieraj. Następnie wystąpiła młodzież uczęszczająca do Liceum Ogólnokształcącego w Izbicy Kuj.: utwory na skrzypcach wykonała Sylwia Kuropatwińska a na klarnecie - Konrad Sadowski.

 

 

<< galeria>>

 

 

 

 

NOWE OBLICZE SZKOŁY

 

W Zespole Szkół im. Jana Kasprowicza w Izbicy Kujawskiej czas wakacji został wykorzystany na modernizację oraz remonty. Nowa część budynku szkoły została ocieplona i otynkowana, a stara część pomalowana, a także zostały wymienione wszystkie rynny  i parapety. Odnowione zostało także pomieszczenie gospodarcze. Remont został sfinansowany dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego  we Włocławku.

 

 

<<galeria>>

 

 

NARODOWE CZYTANIE TRYLOGII

HENRYKA SIENKIEWICZA

 

W Zespole Szkół im. Jana Kasprowicza w Izbicy Kujawskiej, 6 wrześnie 2014 roku, odbyło się Narodowe Czytanie Trylogii Henryka Sienkiewicza. W kraju wspólne czytanie miało miejsce już po raz trzeci, natomiast w naszej szkole po raz pierwszy, jako jedyni z całej gminy i powiatu podjęliśmy się uczestnictwa w tym przedsięwzięciu. Na spotkanie przybyli nie tylko Izbiczanie, ale i goście spoza naszej gminy. Wspólnie wsłuchiwaliśmy się w słowa takich dzieł jak: „Ogniem i Mieczem”, „Potop”, „Pan Wołodyjowski”. Spotkanie rozpoczęło się krótkim przywitaniem przez Panią Dyrektor Alicję Sadowską. W dalszej części Pani Łucja Parecka, długoletnia polonistka, przedstawiła podstawowe informacje dotyczące życia i twórczości Henryka Sienkiewicza. Następnie każdy z uczestników przedstawił wybrany przez siebie fragment, ale byli także tacy, którzy przyszli po prostu wsłuchać się w słowa tej pięknej polskiej literatury. Spotkanie zakończyło się podziękowaniami Stowarzyszenia Idea Młodych, które było inicjatorem tego przedsięwzięcia w naszej szkole, a także wzajemnymi podziękowaniami i chęcią kolejnego spotkania.

 

 

<<galeria>>

 

 

 

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015 w naszej szkole odbyło się 1 września. Po Mszy św. w kościele parafialnym, uczniowie i nauczyciele zgromadzili się na sali gimnastycznej. Inauguracji nowego roku szkolnego dokonała Pani Dyrektor Alicja Sadowska, witając przybyłych gości, nauczycieli i uczniów. Szczególnie ciepłe słowa powitania popłynęły w stronę uczniów klas pierwszych oraz nauczycieli rozpoczynających pracę w naszej szkole – ks. G. Grabowskiego i ks. K. Kowala.

Pani Dyrektor poinformowała o zmianach, jakie czekają nas w nowym roku szkolnym, przypomniała także o  obowiązującym  stroju szkolnym.  Po części oficjalnej uczniowie spotkali się w klasach ze swoimi wychowawcami.

 

 

 

<<galeria>>

 

 

 

OPIEKUN MEDYCZNY

 

W roku szkolnym 2014/2015 w Zespole Szkół im. Jana Kasprowicza w Izbicy Kujawskiej prowadzi się zapisy do Szkoły Policealnej w zawodzie OPIEKUN MEDYCZNY.

 

Zajęcia teoretyczne odbywać się będą w Zespole Szkół im. Jana Kasprowicza w Izbicy Kujawskiej, natomiast zajęcia praktyczne w bazie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej we Włocławku, w cyklu zaocznym - w sobotę i w niedzielę dwa razy w miesiącu.

 

Czas trwania nauki: 1 rok szkolny.

 

Nauka skierowana jest dla kandydatów w wieku od 18 do 24 lat nieuczących się w innych szkołach oraz powyżej 24 lat posiadających wykształcenie średnie.

 

Dla wszystkich słuchaczy zapewnione będą bezpłatne: podręczniki i materiały na zajęcia, odzież ochronna, catering podczas zjazdów, a dla dojeżdżających także zwrot kosztów dojazdu.

 

SZKOŁA JEST BEZPŁATNA!!

 

 

 

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2013/2014

 

 

„Nawet w czasie wakacji
nie wysyłaj na urlop   … rozumu”

 

Pod tym hasłem 27 czerwca 2014 roku odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2013/2014. Ze względu na czekający uczniów dwumiesięczny czas wakacji wielokrotnie zwracano uwagę na niezwykle istotny aspekt bezpieczeństwa w okresie wypoczynku.

Apel rozpoczął się od podsumowania minionego roku szkolnego oraz nagrodzenia młodzieży, która wyróżniła się w nauce, konkursach, frekwencji, sporcie, czytelnictwie, pracy w woluntariacie i innych aktywnościach społecznych. Liczna grupa osób osiągnęła w tym roku wysokie średnie ocen, tj. powyżej 4,75  a nawet powyżej 5,00, za co została uhonorowana wydawnictwami książkowymi. Wiele nagród zebrali również między innymi woluntariusze działający w Szkolnym Kole „Caritas”.

Na zakończenie zebrani uczniowie, nauczyciele i goście usłyszeli utwory muzyczne zaprezentowane w języku niemieckim i angielskim, które młodzież wcześniej przygotowała do II Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej w Choceniu. Wystąpili: Sylwia Kuropatwińska ( III miejsce w kategorii solistów ) śpiewająca przy akompaniamencie gitarowym Alana Raczkowskiego oraz żeński duet z klasy II a : Paulina Łojewska i Alicja Mańkowska.

 

 

 

<<galeria>>

 

 

 

 

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO KLASY III ZSZ

 

W dniu 13 czerwca 2014r w naszej szkole miał miejsce uroczysty apel z okazji zakończenia szkoły przez uczniów III klasy zawodowej . W apelu uczestniczyli zaproszeni goście: Grono Pedagogiczne oraz uczniowie klas młodszych.

Dyrektor szkoły p.Alicja Sadowska złożyła gratulacje uczniom kończącym szkołę oraz życzyła powodzenia na egzaminach potwierdzających kwalifikacje zawodowe.

28 absolwentów otrzymało świadectwo ukończenia szkoły. Najlepszy uczeń Ł. Matuszewski otrzymał dyplom uznania. Dla najlepszych sportowców ufundowano puchary.

Po części oficjalnej miała miejsce część artystyczna, którą przygotowali uczniowie:

-     Lidia Urbaniak,

-     Agnieszka Wojciechowska,

-     Michał Wiśniewski, pod kierunkiem  Pani Elżbiety Kurlapskiej.

 

Życzymy uczniom dalszych sukcesów w życiu poza szkolnym.

 

 

<<galeria>>

 

E.Stasieńko

E.Kurlapska

 

 

 

 

II WOJEWÓDZKI FESTIWAL PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ-CHOCEŃ

 

 

 

 

 

WIZYTA MŁODZIEŻY LO W PAŁACU PREZYDENCKIM

 

W ramach współpracy z Akademią Obrony Narodowej, mającą na celu promowanie wśród młodzieży postaw proobronnych i zachęcanie do interesowania się sprawami bezpieczeństwa 12 czerwca br.  uczniowie klas mundurowych z Liceum Ogólnokształcącego zwiedzili Pałac Prezydencki oraz uczestniczyli w warsztatach szkoleniowych w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego.

Podczas spotkania uczniowie zapoznali się z rolą i funkcjonowaniem Biura, a także obejrzeli film o bezpieczeństwie i wysłuchali informacji nt. Białej Księgi Bezpieczeństwa Narodowego RP. Z młodzieżą spotkał się zastępca szefa BBN  minister Zbigniew Włosowicz, który przekazał egzemplarze Białej Księgi oraz kwartalnik Bezpieczeństwo Narodowe pt. „15 lat w NATO” dyrektorowi Zespołu Szkół im. Jana Kasprowicza w Izbicy Kujawskiej pani Alicji Sadowskiej, nauczycielowi klas mundurowych ppłk. Pawłowi Szyllerowi oraz dwójce wyróżniającym się licealistom Sylwii Kuropatwińskiej i Piotrowi Wiśniewskiemu .

Uzupełnieniem interesującego wyjazdu do Warszawy było zwiedzenie Muzeum Wojska Polskiego i zapoznanie się  z egzemplarzami sprzętu uzbrojenia, dokumentami  i eksponatami zgromadzonymi w salach ekspozycji stałej i wystaw czasowych.

 

 

 

 

<<galeria>>

 

P. Szyller

 

 

 

WYRÓŻNIENIE DLA UCZENNIC LICEUM W IZBICY KUJAWSKIEJ

 

   W dniu 12 czerwca 2014r w Centrum Olimpijskim w Warszawie  odbyła się uroczysta gala finałowa podsumowująca ogólnopolski konkurs ekologiczny ,, Aktywni dla Klimatu” organizowany przez Fundację Ośrodka Edukacji Ekologicznej . W konkursie uczestniczyły uczennice Zespołu Szkół im. Jana Kasprowicza w Izbicy Kujawskiej w następującym  składzie : Daria Dadzibóg, Magdalena Jarmużewska , Karolina Węgielewska , Paulina Świergiel i Daria Kędzierska wraz z opiekunem grupy ,, Eco Climate ”- Mirosławą Biziorek – nauczycielem geografii i nauczycielem przedsiębiorczości Panem Piotrem Jabłońskim .

  Uczennice odebrały nagrodę w postaci laptopa dla Zespołu Szkół , a także dyplomy i koszulki za zajęcie 4 miejsca , czyli wyróżnienia . Grupa Eco Climate pokonała 123 szkoły ponadgimnazjalne z całej Polski .

   Akcja ta wpisuje się w ogólnopolską kampanię edukacyjną dla klimatu : ,, Zmieniaj nawyki - nie klimat” i jest dofinansowana ze środków  Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska  i Gospodarki Wodnej . Konkurs łączy w sobie wiele dziedzin współpracy społecznej . Pozwala na rozwijanie więzi w środowisku lokalnym i budzi poczucie współodpowiedzialności za stan otoczenia , a w dobie zmian klimatu pozwala na skuteczne działania sprzyjające ich ograniczeniu .

   Na początku akcji , piątka uczennic , przeprowadziła badania ankietowe ,dzięki którym dość szybko wyciągnięto wnioski na temat miejscowych nawyków i przyzwyczajeń , które  są w większości niekorzystne dla klimatu . To stało się dla nich bodźcem do wszczęcia kolejnej akcji , polegającej na edukowaniu młodszych i starszych kolegów . z działania tego korzystają osoby dorosłe .

   Następnie członkinie izbickiej grupy ,, Eco Climate” wyznaczyły na mapie miejscowości miejsca do zbiórki zużytego sprzętu AGD i RTV . Same uczennice zdają sobie sprawę z tego że zmiany klimatyczne to problem globalny , wymagający globalnych rozwiązań . Maja jednak nadzieję , że nawet lokalnie można przyczynić się w niewielkim stopniu do ograniczenia skutków zmian klimatu . Zwracając uwagę na ten problem , młodzi izbiccy klimatolodzy i ekolodzy chcą , aby każdy z Izbiczna zastanowił się , co może sam pozytywnego uczynić dla klimatu. Oni sami gdzie tylko mogą o tym apelują :

    Pamiętajcie !  W końcu klimat jest jedynym z czynników warunkujących istnienie człowieka na Ziemi . Warto więc się zatrzymać , nim kolejny raz ,  bezmyślnie zaczniemy emitować gazy cieplarnianie  do atmosfery ziemskiej . Pomyślcie – nim będzie za późno !

   Przy okazji wizyty w stolicy , licealistki zwiedziły najciekawsze zakątki Warszawy . Między innymi Pałac Nauki i Kultury , Ogród Saski , Grób Nieznanego Żołnierza oraz łazienki  wraz z Pałacem Belwederskim . Uczennice odwiedziły także Stary Rynek, gdzie zrobiły sobie zdjęcia przed słynną Kolumną Zygmunta III Wazy i zamkiem Królewskim , a także Stadionem Narodowym w tle  .Nie obyło się także bez wizyty przed Pałacem Prezydenckim .

 

 

<<galeria>>

 

 

 

 

WIZYTA MŁODZIEŻY ze SZKOŁY REALNEJ w UBERLINGEN

 

W dniach od 27 maja do 3 czerwca 2014 roku odbywała się wymiana młodzieży polsko-niemieckiej pomiędzy zaprzyjaźnionymi od 1998 roku szkołami: Zespołem Szkół im. J. Kasprowicza w Izbicy Kujawskiej i Szkołą Realną w Uberlingen. W tym roku spotkanie było realizowane na terenie Polski.

 We wtorek, tj. 27 maja powitaliśmy szesnastu uczniów znad jeziora Bodeńskiego na krakowskim lotnisku Balice. Po raz pierwszy brała udział w tym przedsięwzięciu nowa Pani Dyrektor ze szkoły w Niemczech: Karin Broszat oraz dwóch innych nauczycieli. Pierwszy dzień upłynął na zwiedzaniu zabytków Krakowa i kopalni soli w Wieliczce. W następne dni podziwialiśmy urodę Tatr i Zakopanego wędrując do Morskiego Oka, wzdłuż Doliny Strążyskiej oraz spacerując po Krupówkach i podziwiając zabytki kultury podhalańskiej. Goście byli oczarowani pięknem naszego krajobrazu i specyfiką  tamtejszego folkloru.

Powitanie przez rodziny goszczące niemieckich przyjaciół i młodzież przebywającą na marszu kondycyjnym odbyło się wieczorem w piątek w Gaju podczas wspólnego ogniska. Druga część wymiany odbywała się już na Ziemi Kujawskiej. Uczniowie odwiedzili między innymi grobowce megalityczne w Wietrzychowicach, brali udział w grach i zabawach terenowych w Szkółce Leśnej w Kiejszach, zapalili symboliczny znicz na cmentarzu ewangelickim w Izbicy Kujawskiej. W poniedziałek gościli również w Starostwie Powiatowym we Włocławku na spotkaniu z władzami powiatowymi.

1 czerwca był dniem rodzinnych wyjazdów i spotkań, podczas którego młodzież miała możliwość zintegrować się, rozwijać swoje umiejętności językowe czy też zawiązywać prawdziwe przyjaźnie.

Podsumowanie wymiany odbyło się na spotkaniu pożegnalnym w szkole, w którym udział wzięli uczestnicy z opiekunami oraz rodzice przyjmujący w swoich domach niemiecką młodzież. 3 czerwca z żalem rozstaliśmy się z naszymi przyjaciółmi z Niemiec na dworcu w Koninie. Pożegnaniu towarzyszyło wiele łez i obustronnych zapewnień o kontynuacji zawiązanych przyjaźni.

 

W. Wąsik

 

 

<<galeria>>

 

Wyjazd finansowany był przez
Polsko-Niemiecką Współprace Młodzieży

 

 

 

IV MARSZ KONDYCYJNY

 

W dniach 30 – 31 maja odbył się „IV Marsz kondycyjny”.

Tradycyjnie trasa marszu wyznaczona była wśród urokliwych okolic Jeziora Długiego i Modzerowskiego, natomiast obozowisko zorganizowano w Ośrodku Wypoczynkowym  Gaj. Podczas marszu przeprowadzono zawody edukacyjno – sportowe, a najlepsza drużyna otrzymała nagrody.

Dodatkową atrakcją było wspólne ognisko z odwiedzającą nas młodzieżą z Niemiec.

 

P. Szyller

 

 

<<galeria>>

 

 

 

ŚWIĘTO WOLNOŚCI I RADOŚCI

 

 Była wiosna, wiosna wkoło,

nadszedł cudny maj,

pełne pieśni każde sioło

świat się zmienił w raj!...

Hej! Pamiętny ów dzień chwały

Cudny :”Trzeci maj!”

 

 Uczniowie Zespołu Szkół im. J. Kasprowicza w Izbicy Kujawskiej rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja uczcili podczas szkolnego apelu. W formie gawędy, rozpoczynającej się przy ognisku, rozważali nie tylko wydarzenia z przeszłości Polski, ale pokazali, że choć każdy z nas ma prawo do własnych sądów i przekonań, to, żeby być w pełni wolnym, powinien znać i rozumieć prawa oraz zasady wolności. Wiersze i piosenki przygotowali uczniowie klasy pierwszej pod kierunkiem p. M. Biziorek i p. M. Sieradzkiej. Całość uzupełniał narodowy taniec- polonez wykonany także przez uczniów tej klasy.

 

 

<<galeria>>

 

M. Sieradzka

 

 

KONKURS O UNII EUROPEJSKIEJ

 

1 maja 2014 r. to data szczególna dla naszego kraju - właśnie wtedy mija 10-ta rocznica obecności Polski w Unii Europejskiej.

W naszej szkole tego dnia uczniowie mieli szansę wziąć udział konkursie wiedzy o Unii Europejskiej. Mieli oni szansę sprawdzić swoje wiadomości na temat historii integracji europejskiej, instytucji unijnych, działalności UE oraz Polski w strukturach unijnych.

Najlepsze okazały się uczennice klasy II b:

  1. Daria Kędzierska

  2. Magdalena Jarmużewska

  3. Karolina Węgielewska

zdobywając nagrody ufundowane przez Panią Dyrektor.

Zwyciężczyni konkursu, Daria, już kilkakrotnie reprezentowała naszą szkołę w konkursach o tematyce unijnej,  m.in. w czerwcu ubiegłego roku 5-cio osobowa drużyna naszej szkoły (Daria Kędzierska, Karolina Węgielewska, Alicja Barańska, Maria Swat, Weronika Żabierek) zajęła 4 miejsce w województwie kujawsko-pomorskim w konkursie wiedzy o funduszach unijnych organizowanym w Chełmnie.

Gratulujemy sukcesów, mamy nadzieję, że zachęcą one większą grupę uczniów do zainteresowania tematyką UE.

 

 

<<galeria>>

M. Przybylska

 

 

„PRZYSZŁOŚĆ NALEŻY DO TYCH, KTÓRZY WIERZĄ W PIĘKNO

SWOICH MARZEŃ”

 

To hasło przyświecało tegorocznej uroczystości pożegnania absolwentów naszego LO, która odbyła się 25 kwietnia 2014 o godz. 12.00. Na uroczystości obecni byli goście: p. Stanisław Budzyński, Przewodniczący Rady Powiatu Włocławskiego, p. Włodzimierz Majewski Naczelnik Wydział Rozwoju, Edukacji i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego we Włocławku, p. Emilia Zalewska, przedstawicielka Społecznej Akademii Nauk w Kole, p. Karol Matusiak, Przewodniczący Rady Rodziców, oraz przedstawiciele rodziców tegorocznych absolwentów.

Absolwenci otrzymali z rąk Pani Dyrektor świadectwa ukończenia szkoły, w tym świadectwo z wyróżnieniem uzyskały uczennice:

  • Dorota Konopińska  (kl. III a) – najwyższa średnia ocen 4,88

  • Emilia Matusiak (kl. III b) śr. 4,875

  • Patrycja Szczepańska (kl. III b) śr. 4,81

Nagrody książkowe za bardzo dobre wyniki w nauce (średnia ocen 4,5-4,75) otrzymały uczennice:

  • Magdalena Bandyszewska (kl. III b)

  • Małgorzata Koralewska (kl. III b)

  • Karolina Kubiatowska (kl. III b)

  • Patrycja Sikorska (kl. III a)

Nagrodzeni zostali również absolwenci, którzy wyróżniali się pracą w Samorządzie Uczniowskim, Szkolnym Kole Caritas oraz w zawodach sportowych. Pani Emilia Zalewska przekazała nagrodę ufundowaną przez Społeczną Akademię Nauk najlepszej absolwentce, Dorocie Konopińskiej.

W trakcie uroczystości padło wiele ciepłych słów pożegnania, życzenia sukcesów podczas egzaminu maturalnego oraz w dalszym, dorosłym życiu.

Uroczystość zakończyła humorystyczna część artystyczna przygotowana przez uczniów klas II, w której mogliśmy przyjrzeć się życiu naszej szkoły z przymrużeniem oka.

M. Przybylska

 

 

<<galeria>>

 

 

 

NABOŻEŃSTWO EKUMENICZNE

 

O jak to dobrze i miło,

gdy bracia w zgodzie żyją”

 

tymi słowami rozpoczął proboszcz Parafii Ewangelicko-Augsburskiej pastor Michał Walukiewicz  nabożeństwo  ekumeniczne  w Izbicy Kujawskiej 14.04.2014r., które prowadził przy współudziale ks. dr hab. Leonarda Fica – Proboszcza Parafii Wniebowzięcia NMP. Inicjatorem spotkania był Zespół Szkół im. Jana Kasprowicza z Izbicy Kujawskiej. Wolontariusze z klasy IIa wraz z wychowawcą, którzy współpracują  z Fundacją Ari Ari podjęli próbę ratowania zabytków kultury, a mianowicie restaurowania cmentarza ewangelickiego w Izbicy Kuj..

W nabożeństwie uczestniczyli także zaproszeni goście: Naczelnik Wydziału Rozwoju Edukacji i Spraw Społecznych p. Włodzimierz Majewski, Burmistrz Gminy i Miasta Izbica Kujawska p. Marek Śledziński, dyrektor M-GOK w Izbicy Kujawskiej p. Adam Myrta, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. J. Piłsudskiego p. Elżbieta Bąk, Dyrektor Gimnazjum im. A. Słubickiego p. Wojciech Graczyk

Po nabożeństwie zapalono znicze na grobach cmentarza ewangelickiego. Kolejnym punktem programu inaugurującego  prace  wolontariuszy z liceum było spotkanie młodzieży w szkole z prezesem Fundacji Ari Ari p. Longinem Graczykiem i zaproszonymi gośćmi Przedstawiono zakres dotychczasowych działań oraz plany związane z najbliższymi przedsięwzięciami. Prezentacja różnych aktywności fundacji zainicjowała dyskusję zaproszonych gości. Konkluzją spotkania było wyrażenie woli udzielenia pomocy ze strony fundacji w działaniach rozpoczętych przez wolontariuszy.

Warto zainteresować się tym wciąż pięknym obiektem, który bez znaczącego wsparcia mógłby popaść w całkowitą ruinę. Zniszczyć zawsze można, ale czy historia wybaczy?

 

 

<<galeria>>

M. Sadowska

 

 

„DRZWI OTWARTE”   w Zespole Szkół im Jana Kasprowicza
w Izbicy Kujawskiej

 

 

11 kwietnia 2014 roku Zespół Szkół w Izbicy Kujawskiej po raz kolejny przyjmował uczniów pobliskich gimnazjów, aby zaprezentować swoją bogatą ofertę edukacyjną oraz umożliwić zapoznanie się ze szkołą.

W czasie odwiedzin gimnazjaliści mogli obejrzeć pokazy z chemii i fizyki przygotowane przez licealistów pod kierunkiem nauczycieli przedmiotowych. Trzyosobowe reprezentacje poszczególnych szkół gimnazjalnych wzięły udział w potyczkach przedmiotowych z języka polskiego, angielskiego, niemieckiego, historii, biologii, geografii i matematyki. Wyrównana rywalizacja sprawdzająca wiedzę i umiejętności zakończyła się zwycięstwem uczniów z Boniewa.

Oprócz zwiedzania budynku szkolnego szczególnym powodzeniem cieszyły się rozgrywki sportowe przeprowadzone na hali. Sześcioosobowe drużyny mieszane rywalizowały ze sobą w siatkówkę. Bezkonkurencyjne okazało się Gimnazjum im. gen. A. Słubickiego w Izbicy Kuj.

O dobre wrażenia artystyczne zadbał zespół „No way”, który zaprezentował piosenki autorskie. W skład zespołu wchodzą przede wszystkim absolwenci Liceum Ogólnokształcącego często goszczący w murach naszej szkoły  oraz obecny uczeń klasy I-ej.

      Prezentacja szkoły zakończyła się rozdaniem nagród zwycięzcom w konkursach przedmiotowych i rywalizacji sportowej.  

 

 

<<galeria>>

 

W. Wąsik

 

 

"BRAMA do HISTORII..."

 

 Otworzyła się dla grupy młodzieży z Zespołu Szkół im. Jana Kasprowicza w Izbicy Kujawskiej dnia 26.03.2014r. Przy współpracy z Fundacją Ari Ari rozpoczęto praktyczną część działalności związanej z ratowaniem zabytków kultury, tzn. odrestaurowanie cmentarza ewangelickiego na terenie miasta Izbica Kujawska. Grupa 16 uczniów wybrała się z opiekunem i konserwatorami zabytków na położoną niedaleko szkoły nekropolię i podjęła prace związane z oczyszczaniem nagrobków. Niesamowitym przeżyciem było odkrywanie kolejnych, dotychczas zapomnianych grobów.

Prace poprzedzone były warsztatami, w których młodzież uczestniczyła w listopadzie i grudniu 2013r. Licealiści uczestniczyli w wyjątkowej lekcji historii, podczas której wzięli udział w dyskusji moderowanej przez przedstawicieli fundacji. W trakcie kolejnego spotkania młodzi wolontariusze pogłębili swoją wiedzę z zakresu symboli rozpowszechnianych podczas spotkań narodowych i wojen.

Punktem kulminacyjnym działań jest nabożeństwo ekumeniczne, które będzie inauguracją współpracy z Fundacją Ari Ari. W duchu dialogu międzyreligijnego 14.04.2014r. w Kościele Parafialnym p.w. NMP w Izbicy Kujawskiej spotkają się ks. dr hab. Leonard Fic – proboszcz Parafii Wniebowzięcia NMP i  ks. Michał Walukiewicz – proboszcz parafii luterańskiej.

W nabożeństwie uczestniczyć będzie także młodzież z Zespołu Szkół  im. J. Kasprowicza w Izbicy Kujawskiej, która z ogromnym zaangażowaniem podejmuje wszelkie wyzwania związane z ratowaniem zabytków kultury naszej pięknej kujawskiej okolicy.

 

 

<<galeria>>

 

M. Sadowska

 

 

 

PRACA W SŁUŻBACH MUNDUROWYCH

 

Klub Pracy OHP we Włocławku wspólnie z Zespołem Szkół im. Jana Kasprowicza w Izbicy Kujawskiej rozpoczął 17 lutego realizację autorskiego programu pn. „Bliżej munduru”.

Adresatami przedsięwzięcia są uczniowie klas trzecich Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza w Izbicy Kujawskiej, zaś celem programu jest stworzenie możliwości bliższego poznania specyfiki pracy w służbach mundurowych, przekazanie informacji o możliwościach kształcenia oraz przygotowanie młodzieży do postępowania kwalifikacyjnego w przyjęciu do pracy w poszczególnych służbach. W ramach programu przewidziane są spotkania z przedstawicielami wszystkich służb mundurowych, a towarzyszyć im będą warsztaty aktywnego poszukiwania pracy, które przeprowadzi lider Klubu Pracy z włocławskiego Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP.

W pierwszym dniu spotkania funkcjonariusz z Komendy Miejskiej Policji we Włocławku omówił możliwości podjęcia dalszego kształcenia na uczelniach policyjnych. Zaprezentował wymagania, jakie stawiają poszczególne uczelnie, a w szczególności przedstawił przebieg procesu rekrutacyjnego oraz warunki, jakie musi spełnić młody człowiek, który chce zostać funkcjonariuszem policji. W kolejnych dniach młodzież spotka się z przedstawicielami Państwowej Straży Pożarnej, Służb Więziennych, Służb Ochrony „Delta” oraz Wojskowej Komendy Uzupełnień we Włocławku.

tekst- OHP Włocławek

 

 

<<galeria>>

 

 

 

POWSTANIE STYCZNIOWE - 151 ROCZNICA BITWY POD CIEPLINAMI

 

10 lutego przypada 151 rocznica potyczki oddziału powstańczego powstania Styczniowego z wojskami rosyjskimi pod miejscowością Ciepliny na pograniczu gmin Izbica Kujawska i Babiak w woj. wielkopolskim. Ciepliny leżą na terenie parafii Modzerowo, stąd też w niedzielę 9 lutego w miejscowym, zabytkowym kościele została odprawiona Msza Święta w intencji poległych w Powstaniu. Wśród uczestników Mszy był Starosta Włocławski pan Kazimierz Kaca, radni Powiatu, panowie: Marek Jaskulski, Bogdan Sadowski, Marek Dorabiała, naczelnik Wydziału Rozwoju, Edukacji i Spraw Społecznych Włodzimierz Majewski, delegacja nauczycieli i uczniów z pocztem sztandarowym z Zespołu Szkół im. Jana Kasprowicza w Izbicy Kujawskiej, z panią dyrektor Alicją Sadowską, delegacja nauczycieli i uczniów z Prywatnej Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych z Włocławka. Mszę Świętą w swej rodzinnej parafii odprawił ks. prof. dr hab. Witold Kujawski absolwent Liceum Ogólnokształcącego w Izbicy Kujawskiej. W homilii, która miała charakter historycznego wykładu przypomniał wydarzenia sprzed 151 laty, zaakcentował rolę kościoła w trakcie walk narodowo – wyzwoleńczych na Kujawach. Oprawę muzyczną przygotowała młodzież z POSSP pod kierunkiem swych nauczycieli i dyrektora, pana Piotra Umińskiego. Pieśni patriotyczne stanowiły doskonały wstęp do liturgii, podkreślając jej charakter. Po uroczystościach kościelnych delegacje udały się pod pomnik – mogiłę powstańców, gdzie złożono wiązanki kwiatów i zapalono znicze. Wartę honorową przy mogile pełnili uczniowie z POSSP w strojach z epoki. Starosta składa tą drogą serdeczne słowa wdzięczności proboszczowi parafii Modzerowo księdzu Markowi Kasiorkiewiczowi za gościnność, serdeczność, a przede wszystkim za doskonałą organizację uroczystości i osobiste zaangażowanie się w kultywowanie pamięci o historycznych wydarzeniach „Małej Ojczyzny”. Podziękowania kierowane są również do mieszkańców gminy Izbica Kujawska za liczny udział w patriotycznej manifestacji.

 

tekst- Starostwo Powiatowe we Włocławku

 

 

<<galeria>>

 

 

 

Stypendium Marszałka Województwa

 

Stypendium Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego dla ucznia klasy IIa Liceum Ogólnokształcącego Sebastiana Nowakowskiego.

W roku szkolnym 2012/2013 Sebastian Nowakowski brał udział w konkursach przedmiotowych: „Poliglota w liceum”’ międzynarodowym konkursie matematycznym „Kangur”, konkursie matematycznym Alfik oraz w konkursie z języka angielskiego. Poszerzał w ten sposób swoje umiejętności z wymienionych przedmiotów.

Sebastian działał aktywnie na rzecz klasy. Chętnie pomaga kolegom w nauce, angażuje się również w akcje charytatywne na rzecz ochrony środowiska „Myśliwi – dzieciom” i działaniach w ramach Koła Caritas.

Sebastian jest uczniem zdyscyplinowanym, uczynnym i obowiązkowym.

 

 

Zawody strzeleckie

 

W dniu 17 stycznia odbyły się szkolne zawody strzeleckie o puchar Dyrektora Zespołu Szkół im. Jana Kasprowicza w Izbicy Kujawskiej.

Zawodnicy strzelali  z broni sportowej (kbks),  z pozycji strzeleckiej leżąc, z wykorzystaniem podpórki.

Wśród dziewcząt najlepsze wyniki osiągnęły:

 I miejsce - Natalia Jóźwiak – klasa I

II miejsce – Patrycja Laskowska – klasa I

III miejsce – Agnieszka Wojciechowska – klasa IIa

Wśród chłopców najlepsze wyniki osiągnęli:

I miejsce – Jarosław Skorupa – klasa I

II miejsce – Jakub Gołębieski – klasa IIIa

III miejsce – Kamil Konopski – klasa IIa

 

Zwycięzcą gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

 

 

 

<<galeria>>

P.Szyller

 

 

 

50... lat po maturze

 

Grupa absolwentów Liceum Ogólnokształcącego w dniu 18.10.2013 odwiedziła swoją szkołę i wróciła do wspomnień sprzed  około 50 laty. Wspominano profesorów uczących przed laty  koleżanki i kolegów, oraz różne wydarzenia ważne, miłe a niekiedy zabawne.

 

 

<<galeria>>

 

 

 

 

Targi Edukacji i Pracy

 

Młodzieżowe Centrum Kariery w Lubrańcu (woj. kujawsko-pomorskie) po raz kolejny zorganizowało w Izbicy Kujawskiej Targi Edukacji i Pracy.

Gospodarzem targów był Zespół Szkół im. Jana Kasprowicza od lat współpracujący z jednostkami Ochotniczych Hufców Pracy z regionu.

Przedsięwzięcie było skierowane do uczniów Zespołu Szkół im. Jana Kasprowicza i Gimnazjum im. Augustyna Słubickiego   w Izbicy Kujawskiej oraz osób poszukujących pracy. Uczestnicy mogli skorzystać z porad doradców zawodowych Młodzieżowego Centrum Kariery w Lubrańcu, Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej we Włocławku, Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży we Włocławku, Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej we Włocławku, a także Ośrodków Szkolenia Zawodowego. Usługi z zakresu pośrednictwa pracy świadczyli pośrednicy pracy z Młodzieżowego Biura Pracy we Włocławku.

Podczas targów młodzież zapoznała się z ofertą edukacyjną włocławskich uczelni wyższych i szkół regionalnych, wśród których znalazły się: Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa, Wyższa Szkoła Informatyki i Umiejętności, Wyższa Szkoła Humanistyczno-Ekonomiczna oraz Centrum Nauki i Biznesu ŻAK i Zespół Szkół Włocławskiego Stowarzyszenia COGITO. Gościem targów była również Wojskowa Komenda Uzupełnień, której przedstawiciele udzielali informacji na temat wstąpienia do Narodowych Sił Rezerwy, służby przygotowawczej i zawodowej służby wojskowej. Wystawcy zachęcali przyszłych uczniów do kontynuacji nauki na wyższym poziomie, oferując szeroki wachlarz kierunków, specjalności oraz form kształcenia. Poza poradami interesantom wręczono ulotki, foldery z proponowanymi zawodami oraz broszury informacyjne.

Targi odbyły się wyniku realizacji ogólnopolskiego projektu „OHP jako realizator usług rynku pracy” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

 

<<galeria>>

 

 

(tekst OHP- kujawsko-pomorskie)

 

 

 

Koniec pracy w szkole, ale nie koniec
przyjaźni polsko-niemieckiej…

 

Takie zapewnienie można było usłyszeć 23.07.2013 podczas uroczystości pożegnania Dyrektora Szkoły Realnej z Überlingen ( południowe Niemcy ) p. Karla Heppa oraz rozpoczęcia pracy przez Panią Dr Broszat. W tej ważnej dla dyrektora chwili uczestniczyły    p. Dyrektor Alicja Sadowska z Zespołu Szkół im. Jana Kasprowicza w Izbicy Kujawskiej oraz nauczycielka języka niemieckiego Magdalena Sadowska.

Podczas uroczystości wielokrotnie podkreślano rolę współpracy Szkoły Realnej z Zespołem Szkół z Izbicy Kujawskiej. Trwające ponad trzy godziny pożegnanie uświetniły  przemówienia następujących gości: Kuratora, Burmistrza, Przedstawiciela Szkół z Überlingen, Zastępcy Dyrektora, Przewodniczącej Rady Rodziców, Przewodniczącej Szkoły, Przedstawiciela Niemieckiego Czerwonego Krzyża, Dziekana Szkolnego, Przedstawicielki Nauczycieli oraz Dyrektora Karla Heppa i jego następczyni Pani Dr Broszat i naturalnie Dyrektora Zespołu Szkół p. Alicji Sadowskiej. Wysłuchaliśmy także licznych występów szkolnej orkiestry dętej, chóru szkolnego oraz solistów, którzy aktywnie przygotowują się do premiery własnego, szkolnego musicalu.

Po uroczystości zostaliśmy zaproszeni na poczęstunek podczas, którego serwowano wyśmienite potrawy. Był tutaj czas na niekończące się rozmowy z uczestnikami spotkania i naszymi przyjaciółmi. Pełna ciepła i serdeczności atmosfera udzielała się wszystkim i bardzo trudno było nam się rozstać.

 

M. Sadowska

 

 

 

<<galeria>>

 

 

 

 

 

Hurra, jedziemy do Überlingen!!!

 

Od 18.06.2013 do 24.06.2013 14 osobowa grupa młodzieży  z naszej szkoły wyruszyła w długą podróż autokarem na południe Niemiec do malowniczego miasteczka Überlingen nad Jeziorem Bodeńskim, aby spotkać się z rówieśnikami ze Szkoły Realnej w Überlingen.

Ok. godz. 21.00 niemieccy uczniowie wraz z rodzicami oraz nauczycielami powitali nas przed szkołą, skąd wszyscy rozeszliśmy się do swoich „nowych” domów. Następnego dnia spotkaliśmy się w szkole, którą zwiedziliśmy. Następnie młodzież otrzymała zadania do „gry po mieście”. Chodząc ulicami miasteczka musieli pytać przechodniów lub odczytywać tablice pamiątkowe, aby móc rozwiązać zadania. Następnie pojechaliśmy do niezwykłego zoo, w którym żyją jedynie małpy z okolic północnej Afryki. Atrakcją było to, że mogliśmy je karmić popcornem. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się przy przepięknej barokowej Bazylice Birnau, gdzie zaśpiewaliśmy „Barkę” oczywiście po polsku. Nasz śpiew wzbudził duże zainteresowanie wśród zwiedzających.

Kolejnego dnia wybraliśmy się na całodniową wycieczkę autokarową do miasta Ulm, gdzie wspięliśmy się na 161m wieżę kościelną ( najwyższą na świecie! ). Podziwialiśmy z góry panoramę miasta nad Dunajem. Następnie zwiedzaliśmy muzeum sztuki współczesnej – Weishaupta. Później był czas   na zrobienie pamiątkowych zdjęć oraz… zakupów. Po południu przejechaliśmy do błękitnego źródełka Blautopf w Balubeuren, o którym krążą liczne legendy. Kolor wody tak fascynował naszych przodków, że fantazjom na temat jego powstania nie było końca.

Następnego dnia wybraliśmy się na pieszą, trudną wędrówkę po górze Sipplingen. Trasa była niekiedy dość stroma i kręta, ale przy wzajemnej pomocy udało nam się ją pokonać i tym samym zasłużyć na wolne popołudnie.

Ostatni dzień pobytu należał do rodzin niemieckich, które prześcigały się w wymyślaniu atrakcji dla swoich podopiecznych. Była to również niepowtarzalna okazja do poprawienia swoich umiejętności językowych oraz poznania zwyczajów i tradycji panujących w rodzinach naszych sąsiadów.

Trudno było się rozstać. Oczywiście nie padły słowa „żegnaj”, lecz do zobaczenia za rok w Polsce…

 M. Sadowska

 

 

 

 

<<galeria>>

 

Wyjazd finansowany był przez
Polsko-Niemiecką Współprace Młodzieży

 

 

 

Z dalekiej Afryki!!

 

W dniu 11 czerwca 2013 roku odwiedziła nas misjonarka z Kenii s. M. Alicja Kuszczuk, która opowiedziała o swojej posłudze misyjnej, oraz podziękowała młodzieży za trud zbierania nakrętek (Projekt Nakrętki Nadziei). S. Alicja zachęcała do udziału w innych projektach takich jak : Adopcja na odległość i Studnia w Laare.

Wielkim zainteresowaniem wśród młodzieży spotkały się informacje na temat tradycji i warunków życia ludności Kenii szczególnie na terenach sawanny – oddalonych od ośrodków miejskich.

W tych sympatycznych odwiedzinach siostrze towarzyszyli: ks. Janusz Nowak prezes Fundacji Czyńmy Dobro, ks. Kazimierz Poręba Dyrektor Domu Pomocy Ks. Orionistów w Izbicy Kujawskiej, now Grzegorz Więcek, oraz wolontariusze: Klaudia Zielińska i Sebastian Szumski.

 

 

<<galeria>>

 

 

 

 

Porozumienie z Akademią Obrony Narodowej w Warszawie

 

Pogłębianiu wiedzy w zakresie historii i wiedzy o społeczeństwie oraz edukacji dla bezpieczeństwa służyć będzie podpisane 28 maja porozumienie zawarte pomiędzy Akademią Obrony Narodowej w Warszawie a Zespołem Szkół im. Jana Kasprowicza w Izbicy Kujawskiej.

Akademię Obrony Narodowej reprezentowali prorektor ds. studenckich dr Aneta Nowakowska-Krystman oraz dziekan Wydziału Bezpieczeństwa Narodowego płk dr hab. inż. Maciej Marszałek Zespół Szkół dyrektor mgr Alicja Sadowska

Patronat nad naszą Szkołą przewiduje m.in. udział uczniów w wykładach, warsztatach, seminariach i forach dyskusyjnych organizowanych przez AON. Kadra naukowa Akademii wesprze opracowanie programów nauczania w klasach o profilu mundurowym. Dodatkowo AON udostępni uczniom swoje zbiory biblioteczne w postaci możliwości skorzystania z czytelni. Liceum będzie natomiast promować uczelnię zarówno w czasie Dni Otwartych, jak i imprez okolicznościowych.

 

 

<<galeria>>

 

P. Szyller

 

 

 

 

Biwak w Akademii Obrony Narodowej w Warszawie

 

W dniach 16-19 maja uczniowie klas kierunku „bezpieczeństwo i obronność” uczestniczyli w biwaku zorganizowanym w Akademii Obrony Narodowej w Warszawie.

Celem zlotu uczniów klas wojskowych było propagowanie wiedzy wojskowej, postaw proobronnych i patriotycznych w młodym pokoleniu. Biwak łączył w sobie charakter edukacyjny, sportowo-rekreacyjny i patriotyczny. Oprócz spotkania z prezydentem jednym z ważniejszych elementów biwaku było uroczysta zbiórka młodzieży 17 maja przed Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie. Uczniowie klas mundurowych zwrócili się wówczas z apelem do obecnych na uroczystości ministrów obrony i edukacji narodowej o wsparcie działań edukacyjno-obronnych, które zmierzać będą do kształtowania postaw obronnych Polaków. Uroczystości towarzyszyło wręczenie kwiatów oraz złożenie wieńców ofiarom wojen, kombatantom, weteranom misji pokojowych oraz wszystkim żołnierzom i nauczycielom.

W programie biwaku było również szereg innych atrakcji: zwiedzanie Warszawy, pobyt w jednostce w Wesołej, pokazy sprzętu i wyposażenia wojskowego, prelekcje filmów, cykl spotkań z „ciekawym człowiekiem”, imprezy sportowo-rekreacyjne, dyskoteka. Nie zabrakło też prezentacji oferty edukacyjnej wydziałów AON oraz wszystkich wojskowych uczelni wyższych. Kulminacją czterodniowego biwaku było wspólne ognisko w którym uczestniczył prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski.

Biwak odbył się pod patronatem ministra obrony narodowej, a był inicjatywą rektora-komendanta Akademii Obrony Narodowej gen. dyw. dr. hab. Bogusława Packa za co serdecznie dziękujemy.

 

 

<<galeria>>

 

P. Szyller

 

 

 

 

Grand Prix dla Zespołu "No Way"

 

W dniu 19.04.2013r. w Zespole Szkół Nr 2 im. mjra. H. Dobrzańskiego "Hubala" w Aleksandrowie Kujawskiem odbył się II Wojewódzki Przegląd Muzyczny "Muzyczne Pejzaże".

Naszą szkołę reprezentował  zespół muzyczny „No Way” w składzie:

Mateusz Pogorzelski- gitara i wokal

Szymon Pogorzelski – perkusja

Rafał Rosiak – gitara

  Alex Raczkowski – gitara basowa.

Do konkursowych zmagań stanęły 3 zespoły i 17 wykonawców indywidualnych.

Zespół  „No Way” z naszej szkoły zaprezentował  utwór pt: „Zwyczajni".

Za jego wykonanie  otrzymał główną nagrodę Grand Prix ufundowaną przez Marszalka Sejmu RP Pana Jerzego Wenderlicha.

 

 

<<galeria>>

 

 

 

 

 

Akcja Charytatywna Szkolnego Koła Caritas

 

14 marca uczniowie ze Szkolnego Koła Caritas zorganizowali akcję charytatywną mającą na celu pozyskanie środków finansowych na zakup wózka specjalistycznego dla Krystiana Okoniewskiego ze Szczkowa (gmina Izbica Kujawska). Młodzież przygotowała potrawy wielkanocne, które sprzedawano uczniom, nauczycielom, pracownikom szkoły chcącym wspomóc Krystiana. Akcje podejmowane przez członków SKC uwrażliwiają młodzież na potrzeby innych osób, towarzyszy im miła, przyjazna atmosfera.

 

 

<<galeria>>

 

B. Słabuszewska

 

 

 

Obchody 150 rocznicy Powstania Styczniowego 1863-2013

 

10 lutego 2013 roku w 150 rocznicę bitwy pod Cieplinami, która rozpoczęła działania powstańców styczniowych na terania Kujaw, odbyła się uroczysta msza w Kościele w Modzerowie oraz odsłonięcie tablicy pamiątkowej na obelisku w Łucynowie. W tych rocznicowych obchodach uczestniczyła delegacja uczniów naszej szkoły wraz z pocztem sztandarowym.

W trakcie sprawowania liturgii w Modzerowie młodzież wysłuchała referatu dotyczącego okoliczności i przebiegu bitwy pod Cieplinami zwanej w niektórych źródłach historycznych bitwą pod Izbicą Kuj.

Następnie zebrani goście i delegacje udali się pod obelisk we wsi Lucynowo (obecnie gmina Babiak)- w pobliżu pola bitew z 1863 roku, gdzie przedstawiciele gminy Izbica Kujawska i Babiak odsłonili pamiątkową tablicę oraz zostały złożone wiązanki kwiatów.

W uroczystości uczestniczyli Poseł na Sejm RP Łukasz Zbonikowski Senator RP Ireneusz Niewiarowski władze Powiatu Włocławskie na czele z Panem Starostą Kazimierzem Kacą.

 

W dniu 11 lutego 2013r. w naszej szkole odbył się apel upamiętniający 150 rocznicę wybuchu powstania styczniowego. Podczas występu uczniowie recytowali wiersze polskich poetów opiewające poświecenie i zapał powstańców walczących przeciwko armii rosyjskiej. Młodzież przedstawiła również krótki rys historyczny wydarzeń z 1863r.

W związku z tym, że walki toczyły się w pobliżu Izbicy Kujawskiej, w Cieplinach, uczniowie scharakteryzowali przebieg potyczki z Moskalami. Uroczystości towarzyszyła muzyka wprowadzająca nastój zadumy oraz powodująca ożywienie uczuć patriotycznych.

Następnego dnia młodzież wystąpiła w Starostwie Powiatowym we Włocławku, gdzie uświetniła finał Powiatowego Konkursu Plastycznego „Powstanie styczniowe 1863”, w którym nasza uczennica Daria Kędzierska otrzymała wyróżnienie.

 

 

<<galeria>>

 

 

W. Wąsik; B. Słabuszewska

 

 

 

 

Spotkanie autorskie z Rafałem Wojasińskim.

 

Kontynuacją tradycji literackich związanych z osobą patrona naszej szkoły jest niejako twórczość pisarska absolwenta Liceum Ogólnokształcącego z roku 1992 – pana Rafała Wojasińskiego. Po zakończeniu zmagań konkursowych odbyło się spotkanie autorskie honorowego absolwenta, który przybył, aby zaprezentować fragmenty swojego najnowszego opowiadania zatytułowanego: „Stara”. Pisarzowi towarzyszyła znana dziennikarka pani Krystyna Czubówna.

Na wstępie nauczycielka języka polskiego, która przybliżała Rafałowi Wojasińskiemu literaturę polską ponad 20 lat temu, pani Parecka, przedstawiła zebranym dotychczasowy dorobek byłego ucznia naszej szkoły. Zaznaczyła, że rozpoczynał swoją twórczość od poezji, by następnie  zainteresować się działaniami prozatorskimi. Rafał Wojasiński scharakteryzował najważniejsze postaci swojego opowiadania, podkreślając trudność prawidłowego zaklasyfikowania gatunkowego utworu. Krystyna Czubówna czytała wybrane przez autora fragmenty. Dla porównania różnych sposobów funkcjonowania tego samego dzieła literackiego w odbiorze czytelników i słuchaczy przedstawiono również urywki audycji radiowej będącej wiernym przetworzeniem „Starej”. Autor zapowiedział powstanie przedstawienia teatralnego z udziałem uznanych aktorów na podstawie jego utworu.  

Zebrani goście, młodzież i nauczyciele zadawali pytania, które stawały się często przyczynkiem do bardziej filozoficznych rozważań ze strony pisarza oraz poszukiwania odpowiedzi na najbardziej nurtujące ludzkość pytania. Spotkanie zakończyło się podziękowaniami zarówno dla Rafała Wojasińskiego, jak i przepięknie czytającej Krystyny Czubówny ze strony dyrekcji szkoły oraz przybyłych miłośników literatury.

 

 

 

<<galeria>>

 

 

W. Wąsik

 

 

 

 

W Nagrodę do Brukseli

 

O tym, że watro brać udział w konkurach przedmiotowych słyszycie wielokrotnie od Waszych nauczycieli. Padają argumenty o poszerzaniu horyzontów, rozwijaniu zainteresowań, pogłębianiu wiedzy przydatnej na egzaminie maturalnym, czy też o sprawdzaniu się w sytuacjach stresowych przed tym najważniejszym egzaminem. Do tej listy Wasz kolega z klasy III b Zespołu Szkół im. Jana Kasprowicza w Izbicy Kujawskiej, Juliusz Pastucha, mógłby dodać kolejne argumenty – dla niego udział w jednym z konkursów stał się również możliwością zwiedzenia części Europy i poznania ciekawych osób.

Jak to się stało? Otóż jesienią ubiegłego roku Julek brał udział w konkursie „Europa Regionów” organizowanym przed I LO im. J. Kasprowicza w Inowrocławiu, pod patronatem europosła Tadeusza Zwiefki. Jego esej na temat polityki energetycznej UE, Partnerstwa Wschodniego oraz paktu fiskalnego okazał się jednym z najlepszych zapewniając mu tym samym awans do finału, w którym w auli I LO w Inowrocławiu, przed salą pełną słuchaczy  musiał wygłosić przemówienie na wylosowany temat dotyczący praw obywateli UE. Zadanie niełatwe, lecz Julek wypełnił je znakomicie, wygrywając jedną z nagród głównych konkursu, czyli 4-dniowy wyjazd do Brukseli jesienią 2012 r.! Przeczytajcie relację Waszego kolegi z wyjazdu, który miał miejsce na początku października:

„Wieść o nagrodzeniu mnie wyjazdem do Brukseli na zaproszenie europosła Tadeusza Zwiefki spadła na mnie jak grom z jasnego nieba. Byłem bardzo szczęśliwy, ale jednocześnie miałem pewne obawy, ponieważ nigdy nie podróżowałem tak daleko. Jednakże teraz, kiedy już wróciłem do domu, mogę szczerze powiedzieć – było warto!

Podróż do Belgii trwała 14 godzin. Pomimo, że byłem zmęczony podróżą, z wielkim podekscytowaniem przyglądałem się pierwszym zarysom miasta. Przy okazji dowiedziałem się o nim kilku ciekawostek i legend, opowiadanych przez naszą przewodniczkę. Pierwszy dzień rozpoczęliśmy od zakwaterowania w hotelu. Po rozpakowaniu i krótkim odpoczynku, szturmem ruszyliśmy do jednego z głównych celów naszej wycieczki – Parlamentu Europejskiego, który wyglądał, tak, jak go sobie wyobrażałem – wielki, szklany budynek. Spotkaliśmy się tam z fundatorem naszej wycieczki, panem Tadeuszem Zwiefką, który opowiadał o życiu europosła i funkcjach Unii Europejskiej. Po spotkaniu każdy miał okazję z panem Zwiefką porozmawiać, z czego i ja skorzystałem. Niestety, nie mieliśmy okazji zobaczyć Sali Plenarnej, która była w tamtym momencie restaurowana.

Po wizycie w Parlamencie, ruszyliśmy na stare miasto Brukseli. Wieczorem zjedliśmy razem z panem Zwiefką kolację na mieście, w pewnej przytulnej restauracji. Później, otrzymaliśmy czas wolny na zwiedzanie okolicy na własną rękę. Wtedy właśnie zaprzyjaźniłem się z kilkoma osobami z mojej grupy, jako że byłem sam i nikogo nie znałem. Razem chodziliśmy krętymi, ciasnymi uliczkami starego miasta, oglądając wszelakiego rodzaju sklepy, głównie oferujące rzeczy najbardziej związane z Brukselą i Belgią Zwiedzanie szło nam tak gładko, że w pewnym momencie się zgubiliśmy, ale na szczęście zachowaliśmy stalowe nerwy i wróciliśmy trochę spóźnieni do hotelu. To były niezapomniane chwile.

Drugi dzień upłynął pod znakiem wyjazdu do miast w pobliżu Brukseli – Brugii i Gandawy. Nasza przewodniczka opowiadała nam o wszystkich ciekawostkach tychże miast, począwszy od ich legend, po historie średniowiecznych katedr, których widok naprawdę zapierał dech w piersiach. Po całym dniu chodzenia nogi mi odmawiały posłuszeństwa, ale byłem bardzo zadowolony. Wieczory w Belgii upływały na rozmowach z kolegami z mojego pokoju, a także wspólnych wypadach na miasto. To były naprawdę wspaniałe momenty, które najchętniej wspominam z całej wycieczki.

Trzeci dzień był w zasadzie dniem pożegnania. Dostaliśmy ostatnią okazję na wyjście na miasto, dokonanie ostatnich zakupów. Czas ten szybko minął i nim się obejrzeliśmy, jedliśmy już nasz obiad w polskiej restauracji, żegnając się z panem Zwiefką.             

Wyjazd do Brukseli był dla mnie wyjątkowo udany i pamiętny. Pomimo, że to miasto wcale się tak bardzo nie różni od naszych większych, polskich miast, to ludzie, ulice, dosłownie wszystko, co składało się na klimat tamtego miasta, wywarło na mnie ogromne wrażenie. Gdybym miał taką możliwość, na pewno bym to powtórzył. Szczerze polecam!”

 

 

<<galeria>>

 

M. Przybylska; J. Pastucha

 

 

 

 

 

 

 

Archiwum...>>

 

 

 

 

 

 

Uczniowie z najwyższą średnią  ocen w I semestrze  
roku szkolnego 2014/2015

 

Liceum Ogólnokształcące

 

Konrad Sadowski II  5,1

Michał Wiśniewski II  5,0

Sylwia Kuropatwińska  II  4,9

Dagmara Waga II  4,9

Alicja Wochna IIIb   4,9 

Patrycja Matusiak  II a 4,75

Dawid Szymczak Ia  4,7

Kinga Dadzibóg   IIIa  4,6

Oliwia Pastucha  Ia   4,5

 

 

 

Uczniowie z najwyższą średnią  ocen

w  roku szkolnym 2013/2014

 

Liceum Ogólnokształcące

 

Konrad Sadowski Ia  5,43

Filip Kostecki II a       5,37

Michał Wiśniewski Ia  5,28

Alicja Wochna IIb        5,25

Patrycja Matusiak  II a   5,25

Sylwia Kuropatwińska  Ia   5,17

Sebastian Nowakowski II a 5,0

Kinga Dadzibóg   IIa   5,0

Dagmara Waga Ia     4,87

Magdalena Jarmużewska IIb   4,85

Oliwia Pastucha  Ia   4,75

Karolina Zielińska II a  4,66

Patryk Gamalczyk II a     4,6

Magdalena Michel IIa  4,5

Daria Kędzierska  IIb 4,5

Karolina Węgielewska IIb 4,5

Daria Dadzibóg  IIb  4,5

 

Zasadnicza Szkoła Zawodowa

 

Edyta Przystawska Iz    4,85

Karolina Różańska IIz  4,5

 

Liceum Ogólnokształcące
dla Dorosłych

 

Monika Gołębiowska I LD     4,81

Ilona Sobczyńska I LD     4,72

Genowefa Wesołowska-Tymczyszen II LD    4,5

 

 

 

Uczniowie z najwyższą średnią  ocen

w roku szkolnym 2012/2013

 

Liceum Ogólnokształcące

 

Joanna Olejnicka – IIIb- 5,13

Patrycja Matusiak- Ia- 5,13

Dororta Konopińska IIa - 5,07

Justyna Czupryniak –IIIb – 5,06

Alicja Wochna Ib- 5,06

Filip Kostecki Ia- 5,0

Anna Budka- IIIb- 5,0

Emilia Matusiak – IIb -5,0

Magdalena Jarmużewska Ib- 5,0

Katarzyna Kotlińska – IIIb- 4,94

Paulina Dadzibóg – IIIb- 4,94

Izabela Kotkowska –IIIb- 4,94

Sebastian Nowakowski Ia- 4,9

Filip Gralak Ia- 4,81

Daria Dadzibóg Ib- 4,76

Patrycja Szczepanska IIb- 4,76

Weronika Baldys IIIb- 4,75

Małgorzata Koralewska IIb-4,71

Konrad Winiecki - IIb-4,71

Dominika Kołucka – IIIb- 4,75

Olga Jędrzejewska- IIIb- 4,69

Magdalena Kucińska -IIIb- 4,69

Katarzyna Mostowska IIIb -4,69

Patrycja Sikorska- IIa-4,64

Kinga Dadzibóg- Ib-4,63

Magdalena Bandyszeska- IIb-4,57

Paulina Chwiałkowska IIb- 4,57

Karolina Kubiatowska IIb - 4,56

Maria Swat Ib- 4,56

Karolina Węgielewska Ib- 4,5

Weronika Żabierek Ib - 4,5

Natalia Kołodziejska - IIIa- 4,5

 

 

Zasadnicza Szkoła Zawodowa

 

Wrzesiński Łukasz - 4,9

Pruczkowska Edyta - 4,8

Modelska Edyta- IIbz- 4,8

Kurtysiak Magdalena- IIbz- 4,6

Majchrzak Wioleta - IIbz- 4,6

 

 

 

 

Uczniowie z najwyższą średnią  ocen w roku szkolnym 2011/2012

 

Liceum Ogólnokształcące

 

średnia ocen powyżej 4,75
 

Justyna Czupryniak –IIb – 5,1

Anna Budka- IIb- 5,1

Emilia Matusiak- Ib- 5,1

Katarzyna Kotlińska – IIb- 5,0

Natalia Kołodziejska - IIa- 5,0

Angelika Stanisławiak – IIIb -4,9

Izabela Kotkowska –IIb- 4,9

Paulina Dadzibóg – IIb- 4,8

Joanna Olejnicka – IIb- 4,8

Dominika Kołucka – IIb- 4,8

Dorota Konopińska- Ia - 4,8

 

 

 

 

średnia ocen od 4,5- 4,7

Katarzyna Mostowska- IIb

Magdalena Pietrzak- IIb

Magdalena Kucińska- IIb

Katarzyna Woźniak- IIb

Olga Jędrzejewska- IIb

Patryk Wojciechowski- IIb

Patrycja Sikorska- Ia

Konrad Winiecki- Ib

Patrycja Szczepańska- Ib

Karolina Kubiatowska- Ib

Natalia Kwieciszewska- Ib

 

 

 

 

Zasadnicza Szkoła Zawodowa

 

średnia ocen powyżej 4,0

 

Łukasz Wrzesiński – IIaz – 5,0

Kurtysiak Magdalena- Ibz- 4,8

Pruczkowska Edyta- Ibz- 4,8

Matuszewski Łukasz- Iaz- 4,4

Dadzibóg Marta - Ibz - 4,2

Zielonka Żaneta- Ibz- 4,2

Majchrzak Katarzyna - Ibz- 4,1

Majchrzak Wioleta - Ibz- 4,1

 

 

 

 

 

Uczniowie z najwyższą średnią  ocen w roku szkolnym 2010/2011

 

Liceum Ogólnokształcące

 

średnia ocen  5,0
 

Czupryniak Justyna - Ib

Kotkowska Izabela -Ib

Olejnicka Joann - Ib

Kurlapski Patryk - IIa

 

 

średnia ocen powyżej 4,5

 

Patrycja Lubińska - IIb

Kozłowska Kinga - IIb

Stanisławiak Angelika -IIb

Natalia Kołodziejska - Ia

Kurlapska Paulina IIb

Katarzyna Kotlińska – Ib

Kołucka Dominiaka - Ib

Jędzrzejewska Olga - Ib

Budka Anna - Ib

Kordyl Malwina - IIb

Andrzejewska Daria - IIb

Dadzibóg Paulina - Ib

Mostowska Katarzyna - Ib

Kordyl Anita - IIb

Rybczyński Aleksander - IIb

Sikorska Anna - IIa

Wojciechowski Patryk - Ib

Woźniak Katarzyna - Ib

 

 

Zasadnicza Szkoła Zawodowa

 

 

średnia ocen powyżej 4,0

 

Łukasz Wrzesiński – Iaz

 

 

Konkursy i olimpiady

 

 

ALFIK  MATEMATYCZNY

 

M. Miętkiewicz -  najlepszy wynik w szkole

A. Polichnowska  - najlepszy wynik w szkole

A. Sikorska  -  najlepszy wynik w szkole

 

OGÓLNOPOLSKI KONKURS
JĘZYKA NIEMIECKIEGO

 III miejsce

 

P.Kurlapski, M. Jankowska, M. Łukaszewska

 

KONKURS WIEDZY O KRAJACH NIEMIECKOJĘZYCZNYCH W KONINIE

III miejsce w grupie

 

K. Kostecka; K. Lewandowska, P. Pawlicka, M. Łukaszewska

 

VIII OLIMPIADA WIEDZY O UNII EUROPEJSKIEJ

 

M. Proszowska i G. Andrzejewska uczestniczyły w eliminacjach okręgowych

 

OLIMPIADA GEOGRAFICZNO

 

D. Wisniewski zakwalifikował sie do II etapu okręgowego

 

 

KONKURS RECYTATORSKI
IM F. BECIŃSKIEGO

 

K. Mętlewicz zdobył wyróżnienie

 

KONKURS BIBLIJNY W KONINIE

III miejsce

 

K. Mętlewicz

 

 

 

Sport

 

Sukcesy odnosimy również na szczeblu sportowym

 

 

2014/2015

 

 

    XII Powiatowy Rajd Rowerowy „Rowerem do Europy „

 

Piłka koszykowa – I miejsce / Wiśniewski Michał, Kowalczyk Dominik /

Konkurs plastyczny    – I miejsce /Swat Marysia /

Konkurs o uni- I miejsce / Sadowski Konrad, Wiśniewski Michał /

 

II miejsce   – Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej Chłopców  w ramach licealiady  

 

III miejsce   – Mistrzostwa Powiatu w Piłce Siatkowej  Dziewcząt  w ramach licealiady

 

P. Frankowki

 

 

2013/2014

 

 

VI miejsce    – Indywidualne Biegi Przełajowe  w Kowalu w ramach Licealiady / Płocha Patrycja /

VII miejsce    – Indywidualne Biegi Przełajowe  w Kowalu w ramach Licealiady

/ Banasiak Łucja /

III miejsce– Mistrzostwa Powiatu w Piłce Siatkowej Chłopców  w ramach licealiady  

III miejsce– Mistrzostwa Powiatu w Piłce Koszykowej Chłopcóew  w ramach

    licealiady

 II miejsce    –  X  Drużynowe Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym Chłopców  

   o Puchar Dyrektora Szkoły

 

 

 XVI  Powiatowe Święto Sportu

 

I    miejsce – Bieg uliczny na 1000 m / Kowalczyk  Dominik /

I    miejsce – Skok w dal / Gamalczyk Patryk

III miejsce – Pchnięcie kulą / Kasiorek Justyna /

 W czterech konkurencjach drużynowych uczniowie uzyskali : II miejsce, 2 razy III miejsce i VII miejsce.

 

P. Frankowki

 

2012/2013

 

VI miejsce    – Indywidualne Biegi Przełajowe  w Kowalu w ramach Licealiady

/ Płocha Patrycja /

VII miejsce    – Indywidualne Biegi Przełajowe  w Kowalu w ramach Licealiady

/ Banasiak Łucja /

III   miejsce  – X Powiatowy Choceński Bieg Uliczny / Płocha Patrycja  /. 

IV miejsce    – X Powiatowy Choceński Bieg Uliczny /  Różańska Karolina /

VII miejsce – X Powiatowy Choceński Bieg Uliczny /Sobczyńska Monika /

VIII miejsce– X Powiatowy Choceński Bieg Uliczny Barańska Alicja /

V  miejsce    – X Powiatowy Choceński Bieg Uliczny /  Urbaniak Radosław /

II miejsce– X Powiatowy Choceński Bieg Uliczny / drużynowo /.

II miejsce    – Powiatowe Sztafetowe Biegi w Kowalu w ramach Licealiady / drużynowo,

  dziewczęta /

V miejsce    – Powiatowe Sztafetowe Biegi w Kowalu w ramach Licealiady / drużynowo,

  Chłopcy /

III miejsce– Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej Chłopców  w ramach licealiady  

III miejsce– Mistrzostwa Powiatu w Piłce Siatkowej Chłopców  w ramach licealiady  

III miejsce– Mistrzostwa Powiatu w Piłce Koszykowej Diewcząt  w ramach licealiady  

IV miejsce    –  IX  Drużnowe Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym Chłopców  

IV miejsce    – VII  Drużnowe Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym Dziewcząt 

II  miejsce     – Mistrzostwa Powiatu  w Piłce Nożnej Chłopców w ramach licealiady

 

P. Frankowki

 

2011/2012

 

V miejsce    – Indywidualne Biegi Przełajowe  w Kowalu w ramach Licealiady

                            / Monika Sobczyńska  /. 

 V miejsce    – Powiatowe Sztafetowe Biegi w Kowalu w ramach Licealiady / drużynowo,

                              dziewczęta /     

 IV miejsce  –  Powiatowe Sztafetowe Biegi w Kowalu w ramach Licealiady / drużynowo,   

                                chłopcy   /                   

IX miejsce    – Indywidualne Biegi Przełajowe  w Kowalu w ramach Licealiady

                              / Piotr  Sobczyński  /     

II miejsce      – IX Powiatowy Choceński Bieg Uliczny /  Monika Sobczyńska  / 

 V miejsce      – IX Powiatowy Choceński Bieg Uliczny /  Karol Wojaśiński  /

 III miejsce      – Mistrzostwa Powiatu  w Piłce  Nożnej Chłopców o Puchar Dyrektora

 Szkoły w Chodczu z okazji 40 lecia Powstania Szkoły

 III miejsce      – Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej Chłopców  w ramach licealiady  

III miejsce      – Mistrzostwa Powiatu w Piłce Siatkowej Chłopców  w ramach licealiady  

IV miejsce     – Mistrzostwa Powiatu  w Piłce Koszykowej Chłopców w ramach licealiady

V miejsce     – VI  Drużnowe Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym Dziewcząt

III miejsce    – VIII  Drużnowe Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym Chłopców  

IV miejsce     – Mistrzostwa Powiatu  w Piłce Nożnej Chłopców w ramach licealiady

 

P. Frankowki

 

2010/2011

 

I miejsce– Indywidualne Biegi Przełajowe  w Kowalu w ramach Licealiady

/ Nina Kolterman  /.-

I miejsce -VIII Powiatowy Choceński Bieg Uliczny / Nina Kolterman  /. 

I miejsce- VIII Powiatowy Choceński Bieg Uliczny / Piotr Sobczyński  /. 

V miejsce– VIII Powiatowy Choceński Bieg Uliczny / Dawid Nowakowski /.

 I miejsce- VIII Powiatowy Choceński Bieg Uliczny / drużynowo  /. 

IV miejsce– IV  Drużnowe Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym Dziewcząt

III miejsce– Mistrzostwa Powiatu  w Piłce Koszykowej Chłopców w ramach licealiady

II miejsce – VII  Indywidualne Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym Chłopców

/ Kamil Porosa , Arkadiusz Mójta

 

 

2009/2010

 

I miejsce  – V Mistrzostwa Powiatu w Piłce Siatkowej Chłopców

I miejsce  –  Mistrzostwa Powiatu w Piłce Siatkowej Chłopców w ramach Licealiady

II miejsce  –  Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej Chłopców  w ramach Licealiady

I miejsce  Powiatowe Współzawodnictwo Sportowe Chłopców 2008/2009

I miejsce   – Indywidualne Biegi Przełajowe  w Kowalu w ramach Licealiady (Nina Kolterman )

III miejsce  Indywidualne Biegi Przełajowe  w Kowalu w ramach Licealiady (Beata Różańska).

I miejsce   – Powiatowy Choceński Bieg Uliczny (Nina Kolterman ).

III miejsce  – Powiatowy Choceński Bieg Uliczny (Katarzyna Ogrodowczyk).

III miejsce  – Powiatowy Choceński Bieg Uliczny (drużynowo).

III miejsce  – Powiatowe Współzawodnictwo Sportowe Dziewcząt 2008/2009.

 

 

2008/2009

 

I miejsce  – Indywidualne Biegi Przełajowe  w Kowalu w ramach Licealiady  / Nina Kolterman /

I miejsce  – Powiatowy Choceński Bieg Uliczny / Nina Kolterman  /. 

I miejsce  – III Biegi Przełajowe o Puchar Dyrektora ZS w Chodczu      / Nina Kolterman/ 

I miejsce  – III Biegi Przełajowe o Puchar Dyrektora ZS w Chodczu    / drużynowo -   dziewczęta / 

I miejsce  – IV Mistrzostwa Powiatu w Piłce Siatkowej Chłopców

II miejsce  – Powiatowe Sztafetowe Biegi w Kowalu w ramach Licealiady / drużynowo,   dziewczęta /

 III miejsce  – Powiatowe Sztafetowe Biegi w Kowalu w ramach Licealiady / drużynowo,     chłopcy /

III miejsce  – Powiatowy Choceński Bieg Uliczny / drużynowo - dziewczęta /

IV miejsce  – III Biegi Przełajowe o Puchar Dyrektora ZS w Chodczu     /A. Gołębiewska /.

IV miejsce  – III Biegi Przełajowe o Puchar Dyrektora ZS w Chodczu    / drużynowo -   chłopcy / 

 

 P. Frankowski

 

 

2007/2008

 

I miejsce  – II Biegi Przełajowe o Puchar Dyrektora ZS w Chodczu  (A. Gołębiewska)

II miejsce – Indywidualne Biegi Przełajowe  w Kowalu ( A. Gołębiewska )

II miejsce  – II Biegi Przełajowe o Puchar Dyrektora ZS w Chodczu ( drużynowo, dziewczęta )

III miejsce – Powiatowy Choceński Bieg Uliczny ( A. Gołębiewska )

III miejsce  – II Biegi Przełajowe o Puchar Dyrektora ZS w Chodczu  ( drużynowo, chłopcy)

VI miejsce – Powiatowy Choceński Bieg Uliczny ( M. Pankiewicz )

VI miejsce – II Biegi Przełajowe o Puchar Dyrektora ZS w Chodczu  ( M. Miarecki

V miejsce –  Powiatowe Sztafetowe Biegi w Kowalu ( dziewczęta )

V miejsce –  Powiatowe Sztafetowe Biegi w Kowalu ( chłopcy )

P. Frankowki

 

2006/2007

 

  I miejsce – Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym

  I miejsce – Indywidualne Biegi Przełajowe w Chodczu ( A. Gołębiewska )

 II miejsce – Mistrzostwa Powiatu  w Piłce Koszykowej Chłopców

III miejsce – Drużynowe Biegi Przełajowe w Chodczu

III miejsce – Powiatowe Mistrzostwa w Piłce Siatkowej Chłopców

III miejsce – Futsal w Kowalu

IV miejsce – Powiatowe Mistrzostwa w Piłce Siatkowej Dziewcząt

III miejsce – Powiatowy Turniej Koszykówki Dziewcząt

III miejsce – Indywidualne Biegi Przełajowe ( A. Gołębiewska )

 V miejsce –  Halowy Turniej Piłki Nożnej w Lubrańcu

 

2005/2006

 

 I miejsce – Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym

 I miejsce – Mistrzostwa Powiatu  w Piłce Koszykowej Chłopców w ramach licealiady

II miejsce – Powiatowe Współzawodnictwo Sportowe Chłopców

II miejsce – Półfinały Licealiady Rejonu Włocławskiego w Koszykówce Chłopców

II miejsce – Mistrzostwa Powiatu  w Piłce Koszykowej Chłopców

III miejsce – Powiatowe Mistrzostwa w Piłce Siatkowej Chłopców

V miejsce – Powiatowe Mistrzostwa w Piłce Siatkowej Chłopców

IV miejsce – Ćwierćfinał Licealiady Województwa w Ksoszykówce Chłopców

 

 

2004/2005

 

 I miejsce – Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym

III miejsce – Powiatowe Mistrzostwa w Piłce Siatkowej Chłopców

III miejsce – Powiatowe Mistrzostwa w Piłce Koszykowej Chłopców

IV miejsce – Powiatowe Mistrzostwa w Piłce Siatkowej Dziewcząt

 

2003/2004

 

 I miejsce – Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej

II miejsce – Powiatowe Współzawodnictwo Sportowe Chłopców

II miejsce – Mistrzostwa Powiatu  w Piłce Koszykowej Chłopców

IV miejsce – Półfinały Województwa Kujawsko – Pomorskiego w Piłce Ręcznej

 

 P. Frankowski

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Księga Gości

 

 

  

 

Szkoły Partnerskie

 

 

Akademia Obrony Narodowej w Warszawie

 

Realschule Uberlingen
Niemcy

 

PWSZ we Włocławku

 

WSHE we Włocławku

 

PWSZ w Koninie

 

Społeczna Akademia Nauk filia w Kole